Główna Chen Taiji Chuan
O mnie
    
 
Taiji Chuan zaczęłam trenować w 2002 roku. Zainteresowałam się nim jako sztuką walki. Dzisiaj nadal jest to ważny, aczkolwiek nie jedyny aspekt mojego treningu. Głęboka filozofia Taiji i jej rola w porządkowaniu świata oraz ogromne znaczenie zdrowotne ćwiczeń nakazuje chylić głowę przed kunsztem tej wspaniałej sztuki i jednocześnie motywuje do korzystania z niej dla dobra nas wszystkich.
 

Po kilku latach codziennych treningów mogę z radością powiedzieć, że Taiji stało się dla mnie sposobem życia i im dłużej się nim zajmuję, tym więcej mam dla niego szacunku i tym bardziej chcę się nim zajmować.

Zaczęłam swoje treningi u instruktora Adama Wyparta, któremu bardzo dziękuję za zaangażowanie w przekazywaniu wiedzy i dzieleniu się zdobytym doświadczeniem.

Przez pierwszy rok trenowałam styl Yang, a od 2003 roku po dzień dzisiejszy – styl Chen.

Właśnie ten Styl chcę przekazywać innym ludziom, którzy zechcą się go uczyć.

src=    Zaraz na początku mojej przygody z Taiji czyli w 2003 roku trafiłam do doskonałego nauczyciela Taiji Chuan - Mistrza Jana Silberstorfa, który wziął mnie pod swoje skrzydła i dzisiaj nadal jest moim nauczycielem.

Jestem Mu bardzo wdzięczna za całą przekazaną wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz wiele godzin treningów i wykładów.

src=   
Od 2003 roku trenuję Taiji Chuan w trybie seminaryjnym u Mistrza Chen Xiaowanga, który uznawany jest za największego żyjącego Mistrza Taiji.

 Doskonały sposób nauczania stosowany przez Chen Xiaowanga dostosowany do poziomu każdego ucznia stanowi skuteczny sposób motywacji do codziennych treningów.

Wśród moich Nauczycieli znalazł się również Doktor Wojciech Buła, bez którego nie byłabym dzisiaj w punkcie, w którym jestem, i któremu dziękuję bardzo mocno za doprowadzenie mnie do tego etapu.

Wszystkich moich Nauczycieli proszę również o pomoc i wsparcie w pracy, którą podejmuję chcąc rozszerzyć krąg ludzi, którzy będą mogli korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą trening Taiji Chuan.

iwonagrzeskowiak@onet.pl

Zdjęcia Mistrzów: M. Vorwerk, Projekt i wykonanie: Pracownia Athanor